שאלות נפוצות

שאלות נפוצות על רולר בליידס רולר בליידס? האם נכון לומר רולר בליידס ?
השם הכללי שאינו שם מסחרי רשום לספורט של הגלגיליות עם גלגלים המסודרים בשורה ולא בשתי שורות מקבילות על נעל אחת הוא " גלגיליות להב " או גלגיליות בשורה.
ביטוי זה תקף לגבי כל סגנונות ההחלקה הקיימים כגון : אגרסיב, החלקה אומנותית, החלקה מהירה במישור, החלקה שקשורה לבילוי או לשעשוע וכל הסגנונות האחרים של ההחלקה למיניהם.

אם אתה נוטה לקשר את הספורט הזה לרולר בליידס, אתה עלול למצוא עצמך מתוקן בידי אחד החברים שלך שמודעים לעובדה שרולר בליידס זהו מותג בלבד ושמה של חברה המייצרת גלגיליות להב/רולרים.
הכינויים המוכרים לכולנו הם רולרבליידס, רולרבלייד, רולר-בלייד, רולר-בליידס, רולר בלייד, רולר בליידס, רולרים, רולרס, רולר, סקייטים, גליגיליות, נעלי החלקה וכו'...

השם הנכון בעיברית הוא "גלגיליות להב" ואו באנגלית "Inline Skates" שבמהרה נהיה סלנג וכולנו אומרים זאת בעברית: סקייטים או סקייט, אנחנו אפילו נשמע את המילה "הסקייט שלי" הרבה מאוד פעמים גם מהחברה שמחליקים על גלגשת (סקייט בורד) או קוואד סקייט, Quad Skate (גלגיליות עם שתי שורות של גלגלים) ואו רולרים (גלגיליות להב) נכון שכאשר אנחנו אומרים את המילה "סקייטים" ישר תעלה בראשנו האסוציאציה הבאה:

גלגיליות למעשה כל מה שמורכב מעל גלגלים מכיל את המילה SKATE/ סקייט(גלגיליות) פירוש המילה Inline skate הוא גלגיליות להב, וההיגיון שעומד מאחורי זה הוא שהגלגלים מורכבים בשורה אחת ולא בשני שורות "Quad Skate" פירוש המילה Quad הוא " מרובע" כמו מבנה הגלגלים שנמצאים ב4 פינות שונות.
קישורים מומלצים אשר דנים בנושא..

יש לך שאלה? תפנה אלינו מדף צור קשר