איך לבחור סקייטבורד למתחילים

איך לבחור סקייטבורד (גלגשת) למתחילים?

החלטתם לעשות את צעדכם הראשונים בעולם הסקייטבורד? הדבר הראשון שאתם צריכים להחליט עליו הוא סוג הסקייטבורד שתבחרו. בחירת הסקייטבורד הנכון היא קריטית ביותר, ישנם סקייטבורדים המיועדים לביצוע פעלולים, סקייטבורדים המתאימים לרכיבה ממושכת וארוכה, סקייטבורדים "היברידיים" / "חשמליים" ועוד - חשוב שתדעו לבחור בסקייטבורד הנכון שיענה בצורה מיטבית על הצרכים והרצונות שלכם. אז איך לבחור סקייטבורד למתחילים- לכם או לבני משפחתכם? המדריך המלא לפניכם.

 

מהו סקייטבורד?

הסקייטבורד הוא כלי רכיבה שהתפתח באמצע המאה הקודמת וסביבו נוצרה תרבות שלמה שעדיין קיימת כיום. הוא בנוי מפלטת עץ מעוצבת, אליה מחוברים צירים ושני זוגות גלגלים, אחד בכל צד. הרכיבה על הסקייטבורד  מצריכה יכולת של איזון ושיווי משקל תוך ניווט הכלי ומתן תנופה מתמדת. סקייטרים מקצועיים מגיעים לרמת שליטה גבוהה מאוד בכלי והם מסוגלים לבצע תרגילים מורכבים למדי. ספורט הרכיבה על סקייטבורד הוא כיום מקצוע אולימפי, אשר נכנס למשחקים לראשונה באולימפיאדת טוקיו האחרונה.

 

סקייטבורד שמתאים למתחילים ומתחילות

קיימים מספר סוגי סקייטבורד, ואנו נתמקד בשני סוגים של סקייטבורד רגיל למתחילים:

·         סקייטבורד לונגבורד - הלונגבורד, כשמו, מורכב מקרש ארוך יותר מאשר קרש הסקייטבורד המוכר, הוא מגיע עם גלגלים גדולים ורכים יותר אשר מתאימים לרכיבה גם על משטחים שאינם חלקים לגמרי - כמו כביש אספלט או מדרכה משולבת. בנוסף, מרווח הגלגלים הוא גדול יותר, מה שמקנה לרוכב יציבות מרבית בנסיעה במהירויות גבוהות. באופן כללי, בשל תחושת היציבות שהלונגבורד מספק, הרכיבה עליו נחשבת לקלה יותר ולכן הוא יכול להתאים למתחילים שרוצים להתנסות ולהבין איך לרכב בצורה נוחה ונכונה. הלונגבורד מקנה המון ביטחון והרבה יותר קשה ליפול איתו או ממנו, מה שהופך אותו להיות סקייטבורד למתחילים מומלץ.

·         סקייטבורד פעלולים - סקייטבורד זה הוא בעל גלגלים קטנים יותר וצירים גמישים המאפשרים טווח פעולה רחב יותר ושליטה רבה על הכלי. על סקייטבורד פעלולים ניתן לרכב רק במשטחים חלקים והוא אינו מתאים לתוואי שטח מחוספס. אם בכוונתכם לרכב בעיקר בפארקים ובאזורי רכיבה ייעודיים ובהמשך גם ללמוד לבצע תרגילים - זהו הכלי המתאים עבורכם. בכל מקרה, מומלץ לעשות את אימוני הרכיבה הראשונים במקומות ייעודיים לרכיבה, על מנת להימנע מנפילות ופציעות מיותרות.

 

סקייטבורד למתחילים- מחיר

טווח המחירים של סקייטבורדים הוא רחב ומשתנה בהתאם לדגם, איכות הרכיבים ולחברה המייצרת. מחיר סקייטבורד מקצועי עשוי להגיע עד למחיר של 1900 שקלים, בזמן שניתן למצוא גם כלים זולים במיוחד הנושאים תג מחיר של 300 שקלים ואף פחות. אנו ממליצים שלא להתפשר על איכות הכלי, מאחר וכלי זול עשוי להיות מסוכן לשימוש ולהתפרק תוך כדי רכיבה. חשוב להבין מהם הצרכים, הרצונות והשאיפות שלכם, להתאים אותם למסגרת התקציב הנתונה לכם, וכך להתחיל ולחפש את הכלי המושלם עבורכם.

 

סקייטבורדים למתחילים- רק באתר Endlessroll

אתר Endlessroll הוא המקום הטוב ביותר למציאת סקייטבורד למתחילים ולמקצוענים ולרכישת מגוון מוצרי רכיבה איכותיים. צוות החנות מורכב ממומחים בתחום שצברו ניסיון לאורך השנים שישמחו לעזור לכם לבחור את הסקייטבורד הנכון לצרכים שלכם. אנחנו מקפידים לבחור את המוצרים המתקדמים ביותר כך שתמיד תוכלו למצוא את השדרוגים המשוכללים ביותר בתחום! מוזמנים ליצור איתנו קשר לכל שאלה שיש לכם ונשתדל לענות בהקדם.