סוגי סקייטבורדים

 

סוגי סקייטבורד- הדגמים שאתם חייבים להכיר

בשנים האחרונות נראה שרוכבי הסקייטבורד מציפים את רחובות ישראל – בכבישים, בפארקים ובטיילות. אך האם אתם יודעים להבדיל בין סוגי סקייטבורד שונים? למזלכם צוות המומחים של "EndlessRoll" הכין עבורכם סקירה מקיפה של ארבע דגמים פופולאריים שאתם

חייבים להכיר.

 

למה קיים הבדל בין הסקייטבורדים?

ראשית יש להבין למה מלכתחילה ישנם הבדלים בין סוגי הסקייטבורדים השונים. הסקייטבורד הוא כלי תחבורה אשר פותח בשנות ה-20 של המאה הקודמת בעיקר לצורכי ספורט ושעשוע, הדגם המקורי הותאם לביצוע תרגילים ולכן הוא לא נוח או בטיחותי לנסיעות ארוכות. כדי לאפשר גם נסיעות ארוכות על הסקייטבורד הומצאו הלוגבורדים והקרוזים המאופיינים בקרש רחב וארוך ובגלגלים גדולים [sz1] יותר, מה שמאפשר נסיעה מהירה, נוחה ובטוחה גם לטווחים ארוכים. מאוחר יותר פותחו דגמים נוספים העונים על צרכים שונים.  

 

איזה סוגי סקייטבורדים ישנם?

·         סקייטבורד פעלולים – זהו דגם הסקייטבורד המוכר והקלאסי, הוא בנוי מקרש דק וחזק הדומה למקל של קרטיב הקעור משני צדדיו, ושני זוגות גלגלים המחוברים לקרש באמצאות ציר גמיש. המבנה של סקייטבורד הפעלולים מאפשר, הפלא ופלא, לעשות פעלולים ותרגילים, אך בשל גלגליו הקטנים הוא מתאים לנסיעה על משטחים חלקים בלבד.

·         סקייטבורד קרוזר – הקרוזר מאופיין בקרש רחב יותר וגלגלים גדולים ורחבים יותר. כמו כן הגלגלים רכים יותר, וצורתו מזכירה במעט את צורתו של גלשן הגלים כאשר ישנו קיעור קל בזנב הקרש. הקרוזר מאפשר שליטה גבוהה יחסית בתנועת הכלי, אך הוא אינו מתאים לביצוע של תרגילים חופשיים, וניתן לעשות עימו תרגילים פשוטים וקפיצות חלקיות בלבד. הוא מתאים לנסיעה גם על גבי משטחים חלקים וגם על גבי משטחים מחוספסים, ולכן הוא אידיאלי לנסיעה במרחב העירוני.

·         סקייטבורד לונגבורד – הלונגבורד הוא סקייטבורד שצבר לעצמו קהל מעריצים אדוק. הוא בנוי מקרש ארוך ורחב מהרגיל, המשודך לסט גלגלים רחבים וגדולים. שילוב הדברים מאפשר עמידה נוחה על הסקייטבורד, יציבות גבוהה בזמן הנסיעה, החלקה גם על משטחים גסים ומחוספסים והגעה למהירויות גבוהות. סוג זה אידיאלי לנסיעות ארוכות, אך יש לקחת בחשבון שהוא פחות מתמרן במהירות נמוכה.

·         סקייטבורד מדמה גלישה - זהו דגם סקייטבורד יחסית חדש שהתחיל לצבור פופולריות בשנים האחרונות. הצירים המיוחדים והדרך בה הוא מעוצב מדמים למעשה את תנועת גלישת הגלים, כך אפשר להתאמן על גלישת גלים מחוץ למים בצורה חווייתית ויעילה ובלי הצורך בקרבה לים. סוג זה אידיאלי עבור גולשי גלים הרוצים לשפר את יכולותיהם ולכל אלו מכם המפחדים מכרישים אבל מעוניינים לחוות את תחושת גלישת הגלים.

 

איפה אפשר למצוא את כל סוגי הסקייטבורד?

עכשיו אחרי שהחכמתם בנוגע לסוגי הסקייטבורד הקיימים, הגיע הזמן להכיר חנות אמינה ומקצועית דרכה תוכלו לרכוש את כל הדגמים. למזלכם אתם לא צריכים ללכת רחוק מדי...אצלנו באתר Endlessroll תוכלו למצוא סקייטבורדים מכל הסוגים, הצבעים, הדגמים והחברות. לא רק זה- תוכלו למצוא את מרכיבי הסקייטבורד בנפרד כדי שתוכלו להרכיב אחד משלכם. כך תוכלו להסתובב עם הסקייטבורד הקול ביותר שהותאם במיוחד לצרכים ולאישיות המיוחדת שלכם. רוצים לשמוע עוד פרטים? פנו אלינו דרך עמוד ה"צור קשר" שבאתר ונציג מנוסה מהחנות יחזור אליכם להתחלת התהליך.