שלום אורח   התחבר
Secure Shopping
סקייטבורד-כל מה שצריך לדעת

סקייטבורד, כפי שוודאי כולכם כבר יודעים, בנוי מפיסת עץ שטוחה עם ארבעה גלגלים מתחתיה. למעשה סקייטבורד יכול לשמש למטרות רבות ושונות. הסקייטבורד הומצא בשנות ה-40 ומאז רק צובר יותר ויותר תאוצה. באנגלית קיים הביטוי "סקייטבורדינג" אשר טרם זכה לתרגום הולם בעברית. כנראה לא משנת העובדה כמה סקייטבורד הוא ספורט אתגרי וכיפי- אך הוא עדיין לא זכה להיות מספיק פופולארי בארץ על מנת לזכות לעיברות הולם. להלן מספר דרכים ושימושים עבור סקייטבורד לכל המעוניין. 

סקייטבורד ככלי תחבורה 

אולי מדובר באפשרות הכי הגיונית ואינטואיטיבית, כי בדומה למחליקי רולר בליידס ולאופניים הסקייטבורד מאפשר להתנייד ממקום למקום במהירות. אנשים צעירים רבים כבר הבינו כי סקייטבורד הוא דרך מצוינת להתנייד במרחבים האורבניים ללא דאגה ממחירי הדלק הגבוהים, הפקקים בכבישים, מציאת מקום חנייה ואולי הכי חשוב בימים אלו-דרך מצוינת לשמור על איכות הסביבה. בדומה לאנשים רבים שגילו את האופנים ככלי תחבורה לנסיעה לעבודה-כך גם יותר ויותר אנשים מגלים את נפלאות הסקייטבורד ככלי תחבורה מרכזי בדרכים עירוניות.

 

סקייטבורד כפעילות גופנית

 

יש אנשים שרצים, יש אנשים ששוחים,יש אנשים שמטפסים על הרים ויש שדווקא פעילות הספורט המועדפת עליהם היא סקייטבורד. אחרי הכל סקייטבורד מהווה דרך נהדרת לשמור על כושר, לשמור על שיווי משקל, וכמו כן על יציבה נכונה ועל הגמישות של הגוף. בנוסף לכך, סקייטבורד הינו ספורט לא יקר באופן יחסי אם משווים אותו לחוגים או לפעילויות ספורט אחרות.

 

סקייטבורד כאמנות לכל דבר

 

ייתכן וכבר יצא לכם לראות בטלוויזיה מספר המהלכים והטריקים עוצרי הנשימה שאמני סקייטבורד מבצעים בתחרויות שונות. במידה והזדמן לכם לראות, תוכלו להסכים איתנו שללא ספק סקייטבורד, בדומה למשל להתעמלות אמנותית, מהווה גם אמנות לכל דבר ועניין. בנוסף לכך, נוסיף ונאמר כי אף חלק מהדגמים המסוגננים שניתן לראות אצל חלק מהמקצוענים הם יצירת אמנות בפני עצמה.

 

סקייטבורד למקצוענים

 

אמנם עדיין לא בישראל, אבל באירופה ובארה"ב יש לא מעט מקצוענים אשר משלח היד וההכנסה העיקרית שלהם מגיעים משימוש בסקייטבורד. למעשה הכנסתם הגדולה ביותר מגיעה מהשתתפות בתחרויות סקייטבורד ברחבי העולם, אולי בדומה למרוצי מכוניות.  כמה שמוזר שזה יכול להשמע-יש אנשים שמרוויחים לא מעט כסף מעיסוק בספורט הנ"ל. יש אף הטוענים כי זה רק עניין של זמן עד שהסקייטבורד יהפוך לספורט רשמי כחלק ממשחקי האו