שלום אורח   התחבר
Secure Shoppingרולר בליידס - הסבר על הדגמים השונים

 

 
אתם לא מתבלבלים, זה ממש לא מאמר משנות התשעים. רולר בליידס, האחיות הגדולות של הגלגיליות או הסקטים שהיו כל כך מוכרים ואהובים בשנות השמונים והתשעים חוזרות ובגדול. מה לעשות, כשמדובר בספורט כל כך אהוב שעוזר לא מעט בשריפת אנרגיה ותורם לירידה במשקל, בהחלט אין סיכוי שיוותרו עליו כל כך בקלות. יחד עם זאת אותם ה- רולר בליידס הישנים והזכורים משנות התשעים שודרגו בשנים האחרונות וכיום ניתן למצוא רולר בליידס מסוגים ובמחירים שונים. אז לפני שאתם רצים לרכוש לעצמכם את זוג ה- רולר בליידס היקר ביותר, כדאי ללמוד קצת על הסוגים השונים.
 

הימים האביביים בהם השמש זורחת קוראים ליותר ויותר אנשים לצאת החוצה אל משטחי ההחלקה ולהתחיל לשרוף קלוריות לקראת הקיץ. מה יכול להיות יותר מהנה מנסיעה מהירה בשטחים פתוחים על רולר בליידס? יותר אנשים כבר הפכו למכורים של ממש לספורט המטורף הזה שקנה אותנו בשנות התשעים.

רולר בליידס – איפה זה התחיל?

 

 
הכול התחיל בהחלקה על הקרח. נמצא כי מעבר לעובדה שספורט ההחלקה על הקרח הוא ספורט מהנה התורם לשריפת אנרגיה וסיוע בירידה במשקל, החלקה על הקרח היא ספורט ממכר המעודד יצירת אדרנלין ומעבר לכך מדובר בספורט בריא המסייע לחיזוק שרירי שיווי המשקל והיציבה. כך נולדו לאוויר העולם הגלגליות שבמהלך השנים הפכו לשדרוג מוצלח יותר הנקרא רולר בליידס. הספורט החדש אפשר לאמץ את ספורט ההחלקה גם בימים חמים בהם משטח קרח הוא קצת קשה להשגה.
 

מה ההבדל בין רולר בליידס לגלגליות?

 

 
ההבדל העיקרי בין רולר בליידס לבין גלגליות הוא במבנה הגלגלים. בעוד גלגיליות מכילות ארבעה גלגלים המסודרים בזוגות, רולר בליידס מכילים שלושה עד חמישה גלגלים המסודרים בשורה אחת, צורה הדומה הרבה יותר לסכין נעלי ההחלקה על הקרח. מספר הגלגלים משפיע על איכות ומהירות הגלישה. בשונה מהגלגיליות שהן לרוב עשויות פלסטיק, רולר בליידס הן לרוב נעל בד, אליה מחוברת מסגרת הגלגלים.
 

רולר בליידס – מה ההבדלים בין הדגמים השונים

 

 
1.מעצור קדמי או מעצור אחורי: מרבית הרולר בליידס הם רולר בליידס בעלי מעצור אחורי. בדרך כלל המעצור קיים רק בנעל אחר של הרולר בליידס והנטייה היא להתקין את המעצור דווקא בנעל הימנית. רולר בליידס בעלי מעצור קדמי משמשים בעיקר להחלקה אומנותית.
 
 
2.מספר הגלגלים: ככל שמספר הגלגלים גבוה יותר כך מהירות הנסיעה של הרולר בליידס גבוהה יותר.
 
 
3.החומר ממנו עשויים הגלגלים והגודל שלהם: גלגלים עשויים מפולימר בשם אוריטן. ככל שהגלגל גדול יותר, כך מהירות הנסיעה הולכת וגדלה.
 
 
4. מחיר הרולר בליידס: בדרך כלל רולר בליידס יקרים יותר אמורים לספק תוצאות גלישה גדולות ומהירות יותר, אך זה לא בהכרח. חשוב להיוועץ עם גורם מקצועי ולבדוק את איכות הגלגלים, הכמות שלהם, הגודל ומשקל הנעל.